Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Транспортний податок: Власники «елітних авто» сплатили майже 0,7 млн грн

опубліковано 14 липня 2023 о 10:44

У першому півріччі 2023 року до місцевих бюджетів надійшло майже 0,7 млн грн транспортного податку. Сплата цього податку дуже важлива для місцевих бюджетів оскільки використовується для відшкодування державних витрат, пов'язаних з утриманням доріг та гарантуванням безпеки руху транспортних засобів - поінформував заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк. 

Посадовець роз’яснив, які транспортні засоби є обʼєктом оподаткування:" Необхідно знати, що відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з дати випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (6700 грн), тобто 2512500 грн – у 2023 році.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн. за кожен легковий автомобіль. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Платник має сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, яке надсилається (вручаються) за місцем реєстрації."

Микола Васильович нагадав, що переглянути Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2023 році можна на сайті Міністерства економіки та провести Розрахунок середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей оподаткування транспортним податком, який проводиться відповідно до пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України № 66 від 18 лютого 2016 року зі змінами. Заходьте за посиланням: https://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA

У 2023 році до переліку потрапили такі марки автомобілів: Audi, Bentley, BMW, JAGUAR, Land Rover, Lexus, Mercedes, Mercedes-Benz, Porsche, TESLA, Toyota.