Головне управління ДПС
у Чернівецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Бюджетоформуючі податки: громади Буковини отримали для розвитку понад 2,5 мільярди гривень

опубліковано 07 вересня 2021 о 11:44

Упродовж січня-серпня 2021 до місцевих бюджетів краю надійшло понад 2579,0 мільйонів гривень податкових платежів – повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Загальна сума отриманих територіальними громадами податків та зборів перевищує результати аналогічного періоду минулого року на 23,4 відсотки, що в абсолютній сумі становить майже 490 мільйонів гривень.

Топовими податковими платежами, які формують доходи громад Чернівецької області стали податок на доходи фізичних осіб та єдиний податок. Так, за 8 місяців місцеві бюджети отримали понад 1706, мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та понад 384,0 мільйони єдиного податку, що відповідно перевищує платежі минулого року на 339,5 та 75,9 мільйонів гривень.

Також бюджетоформуючими сегментами фінансової самодостатності територіальних громад регіону є надходження від майнових податків – 329,5 мільйони гривень ( плата за землю – 276,5 мільйонів гривень, податок на нерухоме майно, відмінне від землі – 52 мільйони гривень).

Крім того місцеві бюджети від бізнесу області отримали акцизного збору з роздрібного продажу підакцизних товарів -  80 мільйонів гривень; за користування лісом, надрами й водою – 25,5 мільйонів гривень, податку на прибуток – 26,6 мільйонів гривень, від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, роздрібної та оптової торгівлі пальним, та на право його зберігання за цей же період склали 11 мільйонів гривень.

Важливо, що у період карантину переважна більшість органів місцевого самоврядування зайняла активну позицію щодо забезпечення бюджетів коштами які у підсумку спрямовуються на соціальні потреби та розвиток інфраструктури, - резюмував Віталій Шпак.