Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податкова знижка за витратами, пов’язаними з придбанням акцій чи інших корпоративних прав емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті

опубліковано 14 травня 2024 о 09:11

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, щодо можливості платника податку на доходи фізичних осіб за підсумками 2023 року скористатися правом на податкову знижку за витратами, здійсненими на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті.

Підпунктом 166.3.10 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України, встановлено, що платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, або у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, витрати, зокрема, у вигляді суми витрат платника податку на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті згідно з частиною третьою ст. 5 Закону України від 15 липня 2021 року № 1667-IX «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», за умови, що такі витрати були понесені платником податку до набуття емітентом статусу резидента Дія Сіті або впродовж періоду, коли такий резидент Дія Сіті відповідав вимозі, встановленій п. 3 частини третьої ст. 5 Закону № 1667.

Право платника податку на податкову знижку за витратами, понесеними на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті згідно з частиною третьою ст. 5 Закону № 1667, виникає за результатами 2023 року за умови дотримання вимог, встановлених п. п. 166.3.10 п. 166.3 ст. 166 Кодексу.

Платники, які мають право скористатися правом на податкову знижку, подають декларацію за 2023 рік до закінчення поточного року, якщо за якихось обставин громадяни не скористалися правом на податкову знижку, наступного року вони втрачають таку можливість.