Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
Загалом від початку року буковинський бізнес спрямував до місцевих бюджетів понад 6,3 млн грн плати за ліцензії на торгівлю підакцизними товарами та 9,2 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року такі надходження зросли на 1,0 млн грн.
На початок червня цього року у 2104 суб’єктів господарювання налічується 4944 діючі ліцензій на торгівлю підакцизною продукцією. До минулого року (+273) ліцензії. З них, 2746 на право роздрібної торгівлі алкогольними та 2198 на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.
Ще 83 представники бізнесу отримали 219 ліцензій на роздрібну торгівлю пальним та 6 на зберігання пального.
Податківці області звертають увагу представників бізнесу, що детінізація ринку підакцизної продукції на особливому контролі – проводяться фактичні перевірки з виявлення порушень норм законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій під час продажу алкоголю, тютюнових та , пального, встановлення фактів торгівлі підакцизною продукцією без відповідних документів чи марок акцизного податку встановленого зразка, дотримання максимальних та мінімальних цін.
Також у відомстві розраховують на дієвий громадський контроль, оскільки про порушення законодавчих вимог у сфері обігу підакцизної продукції можна повідомляти за допомогою чат-бота "StopViolationBot" у месенджері Telegram: https://t.me/StopOverpriceBot.