Державна податкова служба України звертає увагу суб’єктів господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг щодо необхідності безумовного виконання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами) щодо застосування РРО/ПРРО та видачі відповідних розрахункових документів (фіскальних чеків) при розрахунках.
Не зважаючи на інформаційну кампанію ДПС щодо обов’язку використання РРО/ПРРО суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки за реалізовані товари (надані послуги), не всі платники податків сумлінно дотримуються вимог законодавства.
Так, протягом листопада – грудня 2023 року територіальними підрозділами податкового аудиту ДПС встановлені численні порушення порядку проведення розрахунків.
Податківцями Чернівецької області встановлені випадки не застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарювання, які здійснюють торгівлю побутовою технікою на ТВК «Добробут» та МТК «Калинівський ринок»:
https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/738477.html.
ДПС наголошує, що лише безумовне виконання вимог діючого законодавства забезпечить роботу бізнесу без штрафних санкцій.