Заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк коментуючи заходи по стягненню податкового боргу наголосив, що здійснення заходів з погашення податкового боргу здійснює податковий керуючий.
У разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна або не надає необхідних документів податковий керуючий складає акт відмови від опису майна в податкову заставу. В результаті чого контролюючий орган також звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків; заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені ст.89 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Податковий керуючий розглядає звернення платника податків та готує документи для надання йому розстрочення (відстрочення) сплати грошових зобов'язань (податкового боргу) (ст.100 ПКУ);
Микола Загарюк зауважив, що у разі непогашення податкового боргу в добровільному порядку податковий керуючий вживає до боржника заходи примусового характеру, до їх переліку відносяться:
- підготовка матеріалів для звернення до суду щодо (ст95 ПКУ):
- підготовка матеріалів для прийняття рішення керівника контролюючого органу без звернення до суду щодо стягнення самостійно задекларованих та несплачених зобов’язань;
- підготовка матеріалів для звернення до суду щодо стягнення податкового боргу платника податків - фізичної особи (ст 87 ПКУ) .
- підготовка матеріалів для застосування штрафу у разі відчуження майна, що перебуває в податковій заставі, без згоди контролюючого органу (ст.124 ПКУ);
- у разі відсутності активів платника податків - боржника, або якщо їх балансова вартість менше суми податкового боргу, готує документи для звернення до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, такого платника. (ст.20 ПКУ).
"Слід зазначити, що якщо заходи стягнення не призвели до погашення податкового боргу податковий орган, керуючись нормами Кодексу України з процедур банкрутства ініціює звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство" - зазначив посадовець.