Відбулася чергова зустріч з питань практичного застосування та реєстрації РРО(ПРРО) фахівців Головного управління ДПС у Чернівецькій області з платниками єдиного податку 2 - 3 групи, які провадять свою діяльність на МТК «Ринок Калинівський» та ТЦ «Добробут».
У зустрічі брали участь начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак, заступник начальника Наталія Чернівчан, начальник управління податкового аудиту Володимир Мудрицький, начальник управління електронних сервісів Володимир Петкович, заступник начальника управління оподаткування фізичних осіб Андрій Світовий.
Начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак звернув увагу, що з 1 січня 2022 року всі підприємці – платники єдиного податку ІІ-IV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, які здійснюють розрахунки за товар готівкою або за допомогою платіжних карток зобов’язані застосовувати РРО або ПРРО, відповідно повинні видавати фіскальні чеки покупцям.
Наразі, за словами податківця, від обов’язкової фіскалізації звільнені “спрощенці” I групи та суб’єкти господарювання, що здійснюють торгівлю в сільській місцевості, за умови дотримання ними певних обмежень, передбачених законодавством.
Також очільник відмітив, що головне завдання податківців не перевірки, а проведення для платників роз’яснювальних заходів, як семінарів так і практичних занять.
Більш детально з нюансами застосування РРО (ПРРО) ознайомила присутніх заступник начальника Наталія Чернівчан. Крім цього, нагадала, що фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку, що здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів, відповідно до вимог затвердженого Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який затверджений наказом Мінфіну від 09.09.2021 №496.
Найбільше зацікавило учасників засідання практичне заняття, як завантажити ПРРО на електронний пристрій. Даний тренінг провела Олександра Андрусів – фахівець управління електронних сервісів. Під час демонстрації Олександра Віталіївна також роз'яснили присутнім платникам, що вони мають можливість використовувати як апаратний, так і програмний РРО – це може бути програма, чи додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, який дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ. Відповідне програмне забезпечення надається ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно. Також підкреслили, що податковою службою розроблено спеціальний відеоурок, який допоможе швидко зареєструвати програмний РРО. Платники можуть ознайомитись, з відеоуроком на вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО».
Податківці рекомендували підприємцям, не зволікати і не відкладати процедуру реєстрації РРО/ПРРО та за необхідності звертатися для отримання консультацій до податківців.
Друга частина засідання відбувалася у форматі запитання – відповідь. Обговорювали особливості одноразового добровільного декларування. Зокрема, які активи необхідно декларувати, особливості декларування готівкових коштів, застосування ставок збору з одноразового декларування, а також про порядок подання одноразової декларації та терміни сплати податкових зобов’язань. Кампанія із добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб триватиме до 1 вересня наступного року.
Також підприємців цікавило декларування доходів від орендної плати та як будуть сплачуватися майнові податки.
Загалом, на зустрічі відбувся конструктивний діалог з представниками бізнесу – фахівці податкового відомства Буковини відповіли на всі поставлені запитання учасників.