У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що з 1 липня 2019 року всі суб'єкти господарювання, які провадять діяльність із виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, згідно з положеннями Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 р. № 2628-VІІІ повинні мати відповідні ліцензії.
На ринку пального у Чернівецькій області діють 912 суб'єктів господарювання, які станом на 01.06.2021 року власники 542 ліцензій. Зокрема на право роздрібної торгівлі пальним – 222; на право оптової торгівлі за наявності та відсутності місць зберігання пального – 31; на зберігання пального – 9; на право на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) – 280.
За інформацією управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів податкової служби області упродовж січня – травня 2021 року 27 фактичних перевірок у суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері обігу пального.
За порушення статті 230 ПКУ (наявність витратомірів та рівномірів – лічильників), роздрібну торгівлю пальним через РРО який не зазначений у ліцензії та ін. застосовано штрафних санкцій 5,9 мільйонів гривень.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”