У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, відповідно до до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням роботодавця, та повідомлення про це відповідного органу ДПС у порядку, установленому Кабміном.
Порядок повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджено постановою КМУ від 17.06.15 р. № 413 (далі – Порядок № 413). Відповідно до нього повідомлення за встановленою формою подається роботодавцем до територіального податкового органу за основним місцем обліку як платника єдиного внеску (ЄСВ).
Відповідно до Порядку № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу може бути надане в один із таких способів:
засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб згідно з вимогами законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
на паперових носіях разом із його копією в електронній формі;
на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більш як із п’ятьма особами.
Крім того, у податковій службі Буковини наголошують, заповнення форми повідомлення про прийняття на роботу має свої особливості.
Зокрема: повідомлення підписується керівником підприємства, який здійснює прийняття працівника на посаду;
у реквізиті повідомлення «Реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта працівника» в разі прийняття на роботу фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це орган ДПС і має відповідну відмітку в паспорті, може бути вказана інформація про номер паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм (у формі картки), який складається з 9 цифр;
у разі прийняття на роботу сумісника у графі 4 повідомлення «Категорія працівника» слід прописати цифру «2» (наймані працівники без трудової книжки).