Головне управління ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що за січень-листопад 2019 року платники Буковини сплатили 2,9 млрд.грн. єдиного соціального внеску. Це на 0,5 млрд.грн. більше, ніж за відповідний період минулого року, темп приросту склав 20,0 відсотків. Сплата єдиного внеску у листопаді склала 275 мільйонів гривень, що 29 мільйонів більше, ніж торік. Індикативне завдання за одинадцять місяців виконано, додатково до державних цільових фондів надійшло 24 мільйони гривень ЄСВ.
Найбільші суми єдиного внеску спрямували підприємства і підприємці міста Чернівці – 1 мільярд 701,7 мільйонів гривень. Від платників Сторожинецького району надійшло 176,3 мільйони гривень, Сокирянського – 152,1 мільйонів гривень, Кіцманського – 142,6 мільйонів гривень, Глибоцького - 140,9 мільйонів гривень, Новоселицького -134,9 мільйонів гривень, Вижницького – 125,1 мільйонів гривень, Хотинського - 105 мільйонів гривень, Заставнівського - 88,5 мільйонів гривень, Кельменецького – 63,9 мільйонів гривень, Путильського – 61,7 мільйонів гривень, Герцаївського – 55,2 мільйонів гривень.
У податковій службі Буковини зазначають, що контроль за дотриманням податкового законодавства з реалізації державної політики в адмініструванні єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальної допомоги є одним із пріоритетних напрямків діяльності відомства.
Нагадуємо, адміністрування єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) регламентується Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI, який визначає, що платники ЄСВ зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.
Складання та подання звітності з ЄСВ регламентується Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, який затверджений наказом Міністерства фінансів від 14.04.2015 р. № 435 зі змінами.
Чинним законодавством визначено, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника одночасно зобов’язань зі сплати ЄСВ, зобов’язань по сплаті податків та інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами – сплата єдиного внеску виконуються в першу чергу і має пріоритет перед усіма іншими, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.